Pan Powerline

Pan Poweline تکنولوژی انتقال صدا، دیتا و پاور از طریق 2 رشته سیم است. چنین سیستمی بطور مثال می تواند از کابل بلندگوهای پسیو یا ولتی قدیمی استفاده کند.

در صورتیکه بخواهیم بلندگوهای پسیو قدیمی را در یک سیستم صوتی با بلندگوهای اکتیو جدید جایگزین کنیم برای انتقال صدا، دیتا و پاور نیازمند کابل کشی مجدد هستیم که این امر علاوه بر صرف هزینه و زمان زیاد در برخی پروژه های بزرگ بسیار سخت و دشوار است.

لذا برای صرفه جویی در هزینه و زمان نصب و حذف مشفتهای فراوان کابل کشی، تکنولوژی Pan Powerline جهت استفاده از همان کابل های قبلی طراحی و تولید شد.

 

ویژگی ها :

تکنولوژی Pan Powerline گزینه ای جهت بکارگیری بلندگوهای سری Pan Beam است. بلندگوهایی با تکنولوژی Beam Steering – قابلیت هدایت و کنترل جهت بیم صدا – که علاوه بر تضمین بالاترین وضوح صدا قادرند تا موزیک را به شکل عالی پخش کنند.

  • کاربری آسان و نصب راحت در زمان اندک
  • حذف کابل دیتا، صدا و پاور
  • بکارگیری کابل 2 رشته موجود بلندگوهای قدیمی

اجزا :

تکنولوژی Pan Powerline شامل سه بخش است :

  • CCU (واحد کنترل مرکزی)
  • دو رشته سیم
  • بلندگوهای Pan Beam مجهز به Powerline

CCU :

مرکز این سیستم CCU است که وظیفه دارد پاور، دیتا و صدا را از طریق 2 رشته سیم ارسال کند.

CCU می‌تواند حداکثر 4 سیستم Powerline را تغذیه کند بطوریکه هر کدام سیگنال صدای خود را دارد. بوسیله نرم افزار بلندگوهای Pan Beam می توان از طریق پورت USB سیستم Powerline را تنظیم کرد. با ارسال فرمان های کنترلی از طریق مدیا کنترل و یا بوسیله کلید انتخاب می توان پیش فرض های ذخیره شده را تغییر داد.

سیم 2 رشته:

برای نصب Powerline می توان از کابل های بلندگوهای قدیمی یا میکرفون ها استفاده کرد بطوریکه دیگر نیاز به کابل کشی مجدد نیست.

بلندگوها :

با توجه به دسته بندی پرتوهای صدا بوسیله بلندگوهای Pan Beam این امکان فراهم می آید که بتوان صدا را فقط بر روی مخاطبان متمرکز کرد. نتیجه این کار کاهش پژواک صدا و انتقال صدا با وضوح عالی خواهد بود.

کاربردها :

تکنولوژی Pan Powerline کاربرد زیادی دارد بطور نمونه می توان به مواردی اشاره کرد که امکان کابل کشی جدید وجود ندارد اما در عین حال نیازمندیم که بلندگوها را تعویض کنیم.

از موارد دیگر می توان به نصب های موقت اشاره کرد مانند نمایشگاهها، بناهای قدیمی و غیره

کاربردهای دیگر شامل :

موزه ها ، کشتی های تفریحی ، فضاهای باز و بیرونی ، ایستگاههای قطار، ورزشگاهها ، اصلاح سیستم های ولتی موجود ، سیستم های صوتی و تصویری ، بناهای تاریخی

Comments are closed